Práca v tíme je pre mňa ako dar z nebies.

Od 8. června 2018 Nezařazené
Kika
Jak dlouho jsi u nás?

Od februára, čiže 5 mesiacov. Pamätám si ten deň, pretože som prišla ako prvá. Nie je na tom nič extra, ale bolo to posledný krát, čo sa mi to takto podarilo.

Změnilo se u nás něco od té doby, co jsi k nám přišla?

Určite áno. Tu sa to mení stále, každý deň je niečo nové. Rastieme a to veľmi rýchlym tempom.

Jaké je Tvé zaměření?

Venujem sa webom. Konkrétne ich dizajnu. Veľmi ma to baví.

Jak vypadá Tvůj typický den v práci?

Moj deň v práci začína cigaretkou a redbullom. Pri tomto mojom rituáli si vždy prečítam maily, spíšem si prácu, ktorú som na daný deň dostala a začnem pracovať. Pri mojom režime je zakázané robiť si prestávky na obed. Keby som si dala prestávku a hodinu nič nerobila, resp. by som si dala výdatný obed, tak sa späť k práci len tak ľahko nedostanem. Preto cez deň jem len ľahké veci a to popri práci. Nesmies vypadnúť z pracovnej nálady. Ale nemyslite si, že môj životný štýl je nezdravý, teplú večerú mám oveľa radšej. Hlavne keď sa môžem vyvaliť pred telku a spokojne oddychovať.

Co bys chtěla dělat za 2-3 roky?

Na túto otázku je pre mňa veľmi ťažké nájsť zmysluplnú odpoveď. Keby som na ňu mala odpovedať teraz, tak o týždeň by som sa už so svojím plánom nestotožnovala a prepísala by som to. Každopádne pri grafike chcem ostať, bavila ma už od mala a myslím, že takto si to udržím ešte veľmi dlho.

Jaký byl Tvůj první dojem, když jsi k nám přišla?

Bol to môj prvý pohovor vôbec. Ak nepočítam letné brigády. Samozrejme som bola v strese, ale ľudský, neformálny a priateľský prístup z Igorovej a Martinovej strany mi veľmi pomohol túto “trému” prekonať. Istú rolu hrala aj Bella, (Martinov pes) ktorá na mňa s nadšením vyskočila a vytrhla ma z reality. Celkový dojem (odhliadnúc od toho, že to bol pohovor) bol veľmi príjemný, dovolím si povedať, že to koniec koncov bolo skôr zábavné ako stresujúce.

Co je pro Tebe momentálně největší výzvou?

Odpovedať na tieto otázky? Haha. Popravde, neviem odpovedať, kadždý deň je nová výzva, ale naposledy to bol projekt pre Moniku Stabovú. Radek vymyslel dokonalý vizuál, ktorý bolo treba pekne odprezentovať aj na webe, bála som sa toho, ale myslím, že sme to spolu s Radkom a Martinom dotiahli do úspešného konca. Práca v tíme je pre mňa ako dar z nebies. Pri webe je to veľmi dôležité, každý vníma a vidí veci inak a najlepšie je keď je tých očí viac.

Děláš raději stále na jednom projektu, anebo ti více vyhovuje střídání?

Je lepšie ak je projektov viac. No na druhú stranu, neznášam chaos a rada pracujem v kľude a v čistom. Dokončiť jedno a tak začať to druhé. Weby je najlepšie robiť bez prestávky. Mám v tom často chaos, je náročné striedať projekty v krátkom časovom intervale, pretože nad tou vecou rozmýšľate, spoznávate ju a dostávate sa k záveru. Keď vám do toho niečo vbehne, je ťažké sa chytit na tu istú vlnu.

Tvým posledním projektem je?

Môj posledný projekt bol Monika Stabová, ktorý je ale stále otvorený. Dopracovali sme sa k prvému finálnemu návrhu, ktorý čaká na schválenie a korektúry od klienta. Taktiež pracujem na internom projekte firmy.

Jak podle Tebe vypadá ideální klient?

U klienta je podstatné, aby dokázal jasne podať svoju predstavu. Zbožnujem krásne upravené podklady, s tým je proste radosť pracovať. Od klienta očakávam, že si nechá poradiť. My dizajnéri chceme tvoriť len pekné veci a myslím si, že sa každý vyzná vo svojom obore. Nie je to len estetika, na ktorú má každé oko iný cit. Ide o radu myšlienok, kreatívy a vždy je to premyslené do poslednej bodky, je za tým celá sieť rôznych činností, ktoré spolu tvoria celok.

V čem by ses chtěla zlepšit?

No určite vo varení. Haha. Myslím si, že zlepšiť sa dá vždy vo všetkom, no kedže som web dizajnér, tak určite chcem tvoriť lepšie weby. Taktiež chcem získať viac skúseností, pretože mi ich ešte “pár” chýba. Človek sa učí a zlepšuje celý život.

Najdou se u nás pro Tebe dostatečné výzvy?

Samozrejme. Každý nový projekt je výzva. Kažýd nový klient je výzva.

Co jsi tady – naučila ses něco nového?

Za tých 5 mesiacov som sa naučila oveľa viac ako za 4 roky na strednej škole, čo je buď smutné alebo smiešne. Haha.

Od kterého kolegy ses nejvíc naučila?

Od každého MAISON-áka niečo iné. Tažko konkrétne ukázať “prstom”, ale taký Martin (šéf) ma toho naučil veľa.

Do konce roku by ses chtěla zlepšit v …

… ako som už spomínala, v tvorbe webov… ale zároveň aj v mnohých iných veciach.

Marketing je dřina, kdybys mohla měnit, dělal / dělala bys …

Vždy som chcela byť patologička, ale to by som musela stratiť všetky čuchové bunky. Každopádne, svoju prácu by som vymeniť nechcela. Som s ňou spokojná.

Jak trávíš víkendy?

Milujem prírodu. Chodím na rôzne výlety, najbližšie by som chcela navštíviť Adršpašské skály.

Jak podle Tebe vypadá ideální volno?

Hm, aktívne. Nebaví ma vysedávať doma, “kapustiť” na gauči a lenivo prepínať kanály v telke.

Poslední dovolená byla?

Na dovolenke som naposledy bola v Chorvátsku keď som mala 8 rokov. Veľa si z nej nepamätám ale viem, že sa do ich Národného parku Plitvické jazerá chcem vrátiť.

Co teď čteš?

Momentálne veľmi zaujímavú knihu od Normana Ohlera – Totální rauš. Drogy ve třetí ríši.

Jakou hudbu posloucháš při práci?

Tak rôzne. Podľa nálady, alebo podľa toho čo počúvajú kolegovia cez repráky. Mne je v podstate jedno čo hrá, len nech nie je ticho.

Oblíbený nápoj?

Opäť sa mi bude ťažko odpovedať. Čistá voda ja najlepšia ale tak zbožnujem redbull, miestami mám pocit, že som na ňom závislá. V letných teplých dňoch je to určite pivo a v zimných mesiacoch je to zelený čaj s kvetmi z čínskej ruže.

Oblíbené místo v Praze?

Nie som v Prahe dlho, nie je to ani rok. Veľa miest ešte nepoznám. Páči sa mi Stromovka, ale je v nej vela mamičiek s detmi a všeobecne tam chodí strašne veľa ľudí. Rada navštevujem aj Park Petřín.

V práci máš ráda, když …

… v nej niesom… haha. Keď je všeobecná pohoda ale aj zábava. Čo je v MAISONE skoro stále.

Ideální projekt je takový, který …

… sa páči klientovi, páči sa šéfom a som s ním spokojná aj ja.

Kdy odcházíš v pátek z práce?

Som vlastne v piatok v práci? Popravde neviem, duchom odchádzam už asi okolo tej druhej – tretej poobede. Fyzicky odchádzam tak ako stále. Samozrejme to aj zavisí od toho, koľko práce ešte mám. Vždy odchádzam rovnako, ale ak som to náhodou nestihla, tak to dokončim buď v ten istý deň doma alebo si k tomu ešte v nedeľu sadnem. Ak toho mám veľa a uvedomujem si, že to musím stihnúť, dokončujem veci cez víkend.

Poslední otázka:
Bubnový výtah pro 3 osoby má maximální nosnost 250 kg.
Mohouči nemohou do něj nastoupit spolu majitelé agentury, Martin s Igorem?

Nastúpiť môžu určite. Čo sa stane potom už moju odpoveď zahŕňať nemusí. Haha. 😀

S vaším projektem vám rádi pomůžeme.
Ozvěte se nám, sedneme si k tomu.

Kontaktujte nás